Apie mus

Klasteris "Panemunių turai"

Turizmo Klasteris „Panemunių turai“ vienija Jurbarko ir Šakių rajonų verslo atstovus bei įmones ir skatina glaudų abiejų pusių bendradarbiavimą.

Nors ir priešingi Nemuno krantai, vienodai laukiami svečiai. Nuo seno, upių tėvas traukė žmones į Panemunių apylinkes, ne tik pasigrožėti puikiu kraštovaizdžiu, bet ir skaniai pavalgyti ir gerai pailsėti šalia savo vandenų...

Šiandien Jurbarko ir Šakių gyventojai lygiai tokie pat svetingi, vaišingi ir draugiški, tik kiek šiuolaikiškesni, tačiau nepraradę savo savitumo, kurį visi klasterio nariai ir siekia atskleisti krašte besilankantiems turistams. Kiekvienas norintis puikiai praleis laiką valgydamas zanavykų tradicinius valgius, ragaudamas vietinių gamintojų sūrius, skanaudamas saldžiausio Panemunių pievų medaus. Troškulį numalšinti padės nepaprasto skonio pienių vynas ar midus. O kaip gi panemunėse be žuvies... Kasmet pavasarį Žiobrinių šventės metu prie Nemuno gardžiai kvepia ant laužo keptas žiobris. Jo paragauti derėtų kiekvienam, nes šiam tradiciniam krašto produktui 2015 m. suteiktas aukščiausios kategorijos tautinio paveldo sertifikatas. Taigi ant laužo keptas žiobris ne tik skanus, bet ir tituluotas, tad klasterio nariai visus mielai pavaišins šia žuvimi, suteiks galimybę puikiai pailsėti, šį tą naujo sužinoti, pažaisti, pasilinksminti klasterio organizuojamose šventėse ir tiesiog turiningai praleisti laiką.

Tad kviečiame į mūsų nuostabų kraštą!

Mūsų organizuojamos šventės

1.

Jurbarko žiobrinės

Tai tradicinė Jurbarko krašto šventė, kuri švenčiama jau daugiau kaip 100 metų. Šios šventės metu, tradiciniu būdu ant laužo kepamas žiobris (2015 m. gautas tautinio paveldo sertifikatas), vyksta mugė, pasirodo vietiniai ir kviestiniai tautiniai kolektyvai. Geriausias žiobrio kepėjas skelbiamas Žiobrių karaliumi ar karaliene.

KADA? PIRMĄ GEGUŽĖS ŠEŠTADIENĮ

2.

Aviacijos šventė Romualdui Marcinkui atminti: Virš Nemuno vingių

R. Marcinkus garsus Lietuvos lakūnas gimęs Jurbarke. Šis lakūnas dalyvavo garsiąjame skrydyje aplink Europą, vienintelis iš lietuvių lakūnų kovėsi sąjungininkų pusėje II Pasaulinio karo metu. Šventę sudaro 2 dalys - dokumentinė ir pramoginė. Dokumentinė dalis pristatoma Jurbarko krašto muziejuje. Jos metu rodomi dokumentiniai filmai, pristatomi įvairūs faktai apie aviacijos istoriją. Pramoginėje šventės dalyje pasirodo parasparninkai, lengvieji lėktuvai, skraidyklės,kyla karšto oro balionai. Vyksta koncertas.

KADA? PASKUTINĮ BIRŽELIO ŠEŠTADIENĮ.

[/span7]

Pavadinimas

Tekstas tekstas tekstas tekstas.

Pavadinimas

Tekstas tekstas tekstas tekstas.

[/row]